Kupujeme DVD rekordér

Přehrávat nebo i nahrávat, co vlastně chceme?

DVD pouze přehrávat – v tom případě nám stačí DVD přehrávač.

Na DVD také nahrávat – potřebujeme DVD rekordér. Pokud si chceme z nahraného filmu například vystříhat reklamy, může se nám hodit DVD rekordér s HDD rekordérem. HDD rekordér obsahuje pevný disk podobně jako počítač a umožňuje zaznamenat desítky hodin záznamu, ze kterých si pak můžeme vybrat třeba jen část pro zaznamenání na DVD.

Na DVD také nahrávat a dále používat i VHS kazety – pokud jej na trhu ještě dostanete, zvolte tedy přístroj, který v sobě obsahuje DVD rekordér s VHS přehrávačem nebo rekordérem.

Co to je DVD+RW, DVD-RW, DVD-RAM?

Jde o tři různé způsoby záznamu na mnohonásobně přepisovatelné DVD disky. Nejčastěji se u rekordérů setkáme se záznamem DVD+RW nebo DVD-RW. Oba jsou v zásadě srovnatelné, zatímco formát DVD-RAM lépe využívá kapacitu disku, umožňuje současně zaznamenávat jeden pořad a jiný sledovat, ale disky jsou dražší a není tak rozšířen, takže takto nahraný film si zdaleka u všech přátel nepustíme.

Existují i jiné formáty?

Ano, existují, ale DVD přehrávače i rekordéry obvykle umí řadu z DVD či CD formátů alespoň přehrát. Mnoho z nás ocení schopnost přehrávat hudbu v MP3, filmy ve formátu DivX nebo obrázky v JPEG.

Co znamená označení 5.1?

DVD přístroje nám umožňují poslouchat prostorový vícekanálový zvuk a mít tak podobný zážitek jako v kině. K tomu jsou vybaveny výstupem Dolby Digital se zvukem zakódovaným do pěti plnohodnotných kanálů a jednoho pro basový reproduktor (tzv. subwoofer). Některé DVD přístroje obsahují současně i dekodér a zesilovač.

Jak DVD zapojím?

Nejednodušší zapojení je přímo do televizoru, nejčastěji kabelem s konektory SCART. V tomto případě však nevyužíváme plně možností zvuku na DVD.
Pro kvalitní přenos signálu připojíme DVD k systému domácího kina nebo A/V receiveru nejčastěji HDMI, optickým nebo koaxiálním kabelem.

Nejlepší aktuální ceny DVD rekordérů a Blueray přehrávačů.

Štítky:,

Leave a Reply