Dostupné připojení zařízení k síti pro IoT

IoT nemusí být jen výsadou startupů a velkých firem. ZOOCO je první společností na trhu, která poskytuje licence pro připojení zařízení na síť Sigfox vývojářům i domácím kutilům. Ti si mohou na zkoušku připojit i jen jedno zařízení. Sigfox patří k nejvyspělejším sítím pro internet věcí. Má globální dosah, v ČR pokrývá přes 95 % populace.

“Licence ZOOCO je služba, kterou nabízíme zejména vývojářům chytrých zařízení. S pomocí naší aplikace své zařízení aktivují v síti během chvilky. V současné době jde o síť Sigfox, pracujeme také na NB-IoT. Naším hlavním cílem je navázat s vývojáři spolupráci na nových produktech,” informuje zakladatel ZOOCO Jiří Malecha.

Sigfox je v současné době nejvyspělejší LPWAN sítí (rozsáhlé sítě s nízkou spotřebou) s téměř globálním působením. Funguje podobně jako WiFi, ale na delší vzdálenost. Má také výrazně vyšší zabezpečení. Zprávy ze zařízení do sítě chodí jen několikrát za den a jsou velmi malé. Cena provozu Sigfox sítě je velmi nízká, jelikož využívá bezlicenční pásmo 868 MHz, a tudíž nemusí platit poplatky spojené s využíváním licenčních pásem. Spojením s operátorem T-Mobile jsou sníženy také náklady na výstavbu vlastních vysílačů.

Licence pro připojení na Sigfox síť se liší podle max. počtu zpráv odeslaných denně ze zařízení do sítě. Společně se zakoupením licence má její majitel možnost využívat aplikaci ZOOCO, do které se odesílají data ze Sigfoxu. V aplikaci si nastaví pravidla, jak a kdy s ním mají zařízení komunikovat. Data si můžou vývojáři nechat přeposílat i do vlastního rozhraní, případně získat přístup do backendu Sigfoxu.

ZOOCO je jihočeský startup v oblasti internetu věcí. Kromě vývoje vlastní aplikace pro správu chytrých zařízení nabízí čidla do domácností. Všechna zařízení komunikují se svými majiteli SMS zprávou nebo e-mailem.

Zdroj: tisková zpráva společnosti ZOOCO

Štítky:

Leave a Reply