For Music & Show 2014

nahrávám mapu....

Datum a čas
9. 10. 2014 - 11. 10. 2014

Místo
PVA EXPO PRAHA Letňany
Česká republika

Typ události


1. veletrh hudebních nástrojů, příslušenství, zvukové a osvětlovací techniky, jevištních technologií.

Souběžně probíhají veletrhy For Digi (spotřební elektronika) a For Camera (fotografická technika).

První ročník hudebního veletrhu FOR MUSIC & SHOW se konal ve dnech 3. –5. října 2013 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Veletrh hudebních nástrojů, příslušenství, nahrávací a vysílací techniky a jevištních technologií se konal po několikaleté odmlce za spolupořadatelství Asociace výrobců hudebních nástrojů ČR. Cílem organizátorů je znovu vybudovat atraktivní přehlídku firem z oblasti hudebních nástrojů a souvisejících oborů (světlo, zvuk, jevištní technika) a navazujících nomenklatur digitálních technik zvuku a obrazu s dlouhodobou perspektivou konání.

Na žádném veletrhu nelze ukázat produkty a značky daného oboru v plném rozsahu a zastoupení, tuto roli převzal bezesporu internet. Ale to, co jiné komunikační formy nenahradí, je osobní setkávání lidí z oboru a tuto roli první ročník FOR MUSIC & SHOW nad očekávání splnil. I když letos některé firmy nevystavovaly, jejich zástupci se přišli podívat. A řada z nich se přesvědčila, že veletrh zase „šlape“ a stojí za to příští rok vystavovat.

Veletrh navštívilo 5423 návštěvníků, především odborná veřejnost. Vedle aktivních muzikantů se na veletrhu potkali čeští výrobci, zástupci zahraničních značek, pořadatelé festivalů, hudební publicisté, zástupc asociací, technici, zvukaři, kameramani a další a toto osobní setkání po dlouhé odmlce všichni uvítali. V neposlední řadě se přišli podívat hudební pedagogové a studenti hudby a samozřejmě i širší hudební veřejnost.

Na veletrhu se představilo 56 firem z České a Slovenské republiky. Řada z nich zvolila interaktivní formu prezentace. Někteří „zatáhli“ doprovodný program na výstavní plochu na svoji expozici v podobě workshopů a předváděček (např. stánky firem Disk Multimedia, Korg, MusicData, Roland, NBE, Maxistore a další), a bylo zde vždy plno, protože o známé muzikantské tváře nebyla nouze a návštěvníky tato forma prezentace přitáhla jako magnet. Řada firem představila své nástroje a produkty v „akci“ na některém z koncertů či workshopů. Ukázalo se, jak je tato aktivní forma prezentace důležitá zvláště v oboru hudby, světla a zvuku.

Leave a Reply