Trendy ovládání měřících přístrojů

Současným trendem u vyspělých měřících přístrojů je používání dotykových kapacitních displejů. Zařízení tak umožňují uživateli ovládat některé funkce dotykovými gesty.

Nicméně se ukazuje, že ani ovládání pomocí tlačítek a knoflíků v nejbližších letech nevymizí. Nejpravděpodobněji se bude kombinovat to nejlepší z obou způsobů.

Ze zkušeností prodejců a výrobců je patrné, že dotykové ovládání bude hrát větší roli při nákupu přístroje. Již dnes se objevují ve specifikacích ve výběrových řízeních požadavky na dotykové obrazovky.

Dotykové ovládání přístrojů

U střední a vyšší kategorie přístrojů se může stát dotykové ovládání brzy standardem. U levnějších zařízení cca pod 50 tisíc Kč to bude zřejmě trvat déle. Předpokládáme, že například u osciloskopů, analyzátorů a generátorů se tento trend prosadí, neboť uživateli přináší pro řadu operací rychlé a pohodlné ovládání (viz např. gesto pro „zoomování“, známé z telefonů iPhone).

Dalším konceptem ovládání některých operací je hlasové ovládání. Vše nasvědčuje tomu, že uživatelské rozhraní měřících přístrojů bude přebírat technologie již známé z chytrých telefonů, tabletů či navigací.

Zdroj: Keysight Technologies

Leave a Reply