Logitronik 01

Elektronickou stavebnici Logitronik 02 jsem tu již představoval a nyní se opožděně vracím k Logitroniku 01. Žádný rafinovaný úmysl ani úchylku v tom nehledejte, o stavebnicích prostě píši v pořadí, jak je získám do sbírky. Jelikož je provedení jedničky stejné a abych se příliš neopakoval, doporučuji nejdříve přečíst článek o dvojce.

Stavebnice Logitronik 01

Tento konkrétní kus byl vyroben v roce 1990 a prodáván za 145 Kčs. Výrobcem byla firma Jesan Jeseník. Stavebnice byla určena pro děti od 8 do 16 let.

Stavebnice Logitronik 01

Stavebnice Logitronik 01 byla brána jako základní a její součástková základna je ještě skromnější než u dvojky.  Kromě rezistorů a kondenzátorů obsahuje 1 diodu, 2 LED diody, 3 spínače a jediný logický integrovaný obvod 7400. K napájení slouží 4 tužkové baterie.

Stavebnice Logitronik 01

Přiložený návod začíná předmluvou s futuristickým názvem „Počítačový věk“. Následuje seznámení se stavebnicí, funkcí jednotlivých součástek a poté je popsáno 25 zapojení. Začíná se polehoučku:

Stavebnice Logitronik 01

V dalších zapojeních jsou vysvětleny logické funkce a klopné obvody. Posledním zapojením je „Elektronická hra“.

Stavebnice Logitronik 01

Více obrázků stavebnice najdete na mém Pinterestu.

Pokud vás lákají elektronické stavebnice, můžete se podívat na typy aktuálně u nás běžně dostupné.

Aktuálně jednu tuto stavebnici z mé sbírky vyměním za jinou zajímavou stavebnici nebo ji mohu prodat za 590 Kč + poštovné 90 Kč. Možný osobní odběr na Praze 4. V případě zájmu napište na elektroraj@elektroraj.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *